Ajupesu. Mõtete kontrollimise teadus

Kathleen Taylor

Väga heas seisus UUS raamat

30,00 

482-leheküljeline tavaformaadis ja pehmes köites raamat, Pilgrim 2012

Kathleen Taylori teos on paeluv sissejuhatus inimkäitumise tumeda poole mõistmiseks. Raamat annab usaldusväärse ja kergesti loetava ülevaate ajupesu kesksetest tehnikatest ja mõtete kontrollimise ajaloost, tutvustades samaaegselt ka silmapaistvate psühholoogide, filosoofide ja neuroteadlaste arvamusi ning eksperimente, mida on tehtud selle salapärase nähtuse mõistmiseks.
Autoril on õnnestunud lihtsalt ja kaasakiskuvalt esitada väga laiahaardelist materjali, tutvustades ajupesukäsitlusi­ psühholoogia kontekstis ning andes põhjaliku ülevaate neuro­teaduslikest tagamaadest.

Oma teoses „Ajupesu” pöörab Kathleen Taylor erilist tähele­p­anu ajupesu praktilisele poolele meie igapäevaelus, sõlmides osavalt kokku kaasaja aju-uuringud, närviteaduse huvitavamad leiud ning sotsiaalpsühholoogia praktilised katsed ja avastused. Salapärast manipuleerimist vaetakse raamatus põnevate näidete ning kõhedusttekitavate päriselulugude kaudu. Taylor kirjeldab ilmekalt, kuidas hariduse, psühhoteraapia, reklaami, religiooni ning poliitika abil piiratakse inimeste mõtlemis- ja tegutsemisvabadust, luues väärkujutlusi ning käitumiseelistusi, mida inimesed tihti ei teadvusta.

Lihtsas keeles kirjutatud manipuleerimis- ja mõjutamispsühholoogia alane ülevaade pakub väärtuslikku mõtlemis­ainet kõigile psühholoogiahuvilistele ning laiemale lugejaskonnale. Samas täidab käesolev teos olulist lünka eestikeelses mõjutamispsühholoogia alases kirjanduses.
Kathleen Taylor on Oxfordi Ülikooli füsioloogia-, anatoomia- ja geneetikaosakonna teadur, kes on spetsialiseerunud kognitiivse neuroteaduse ja ­psühholoogia valdkonnale. Käesolev teos tõi autorile rahvusvahelise tunnustuse.
Ivar Tröner”

Shopping Cart