Atentaadid

Steven Parissien

Väga heas seisus UUS raamat

8,00 

Availability: 2 laos

208-leheküljeline suures formaadis ning kõvas köites raamat, Varrak 2010

Maailma vapustanud poliitilised mõrvad Julius Caesarist kuni Benazir Bhuttoni.
Kõrgel ametikohal olijate tapmine poliitilisel või ideoloogilisel põhjusel on sama vana nähtus kui võimupoliitikagi. Raamatus «Atentaadid» on käsitletud kahekümne sajandi jooksul toime pandud süngeid ja laineid löönud poliitilisi mõrvu vanast Roomast kuni nüüdisajani. Siin on antud ülevaade ajaloo kuulsaimatest poliitilistest mõrvadest alates Julius Caesari tapmisest aastal 44 eKr kuni terroristide rünnakuni Benazir Bhuttole aastal 2007. Käsitletud on nii president Kennedy tulistamist 1963. aastal kui ka Martin Luther Kingi tapmist aastal 1968.

Nagu selle raamatu lugudest nähtub, on atentaat äärmuslik viis riigikorra muutmiseks: seeläbi on kukutatud valitsusi, paisatud kaosesse riike, põhjustatud sõdu ja allutatud rahvaid türanniale. Poliitiliste mõrvade suutlikkus ajaloo kulgu pöörata on teinud neist viljaka pinnase kõikvõimalikele fakte eiravatele spekulatsioonidele. Mis oleks juhtunud, kui ertshertsog Franz Ferdinandi auto poleks Sarajevo kõrvaltänavatel eksinud ja tal oleks õnnestunud oma mõrvarit vältida? Kui John F. Kennedy oleks ellu jäänud? Kui tema vend Robert poleks surnud Sirhan Sirhani käe läbi, vaid temast oleks saanud USA president?

Raamatus «Atentaadid« on leidnud kajastamist kogu mõrvameetodite ja -motivatsioonide diapasoon: pussitamised ja eneseõhkimised, õhurünnakud ja dünastiate kukutamised, usufanatism ja kangelasteo propaganda. Kohati šokeeriv, kuid põnev ja informeeriv raamat vaatleb kahte tuhandet aastat maailma ajaloost dramaatilise ja omalaadse vaatenurga alt.

Steven Parissien on populaarsemaid Briti ajaloolasi ja paljude tähelepanuväärsete arhitektuuri- ja ajalooraamatute autor.

Shopping Cart