Eesti kirurgiast läbi aegade (1.osa)

Väga heas seisus UUS raamat

15,00 

Kaasaegse kirurgia kujunemislugu Eestis on ikka olnud täis julgeid algatusi ja eesmärke. Eestis hariduse omandanud ja praktiseerinud kirurgid on alati osanud kasutusele võtta maailmas alles äsja avastatud uusi ravivõtteid ja tehnikaid. Ka kitsamatel aegadel on suudetud märgata ning leitud võimalusi parimate võimaluste kohandamiseks oma haigete raviks.

Erinevatel aegadel on Tartu Ülikooli kliinikute kirurgid olnud oma erialal teerajajaks ka maailmas. Kuigi kirurgias kasutust leidnud meetodid ja võimalused nagu ka arusaamad haigustest on pidevas muutuses ja arengus, pole siiski muutunud kirurgia olemus. Nii on ka kirurgias töötavate inimestega, kes on olnud tugevad isiksused värvika elulooga, kelledest paljudel on oluline koht meie kultuuriloos.

Läbi erinevate aastakümnete Eestis töötanud kirurgide elulugude, mälestuste ja meenutuste vahendusel annab onkokirurg Vello Padriku koostatud raamat «Eesti kirurgiast läbi aegade» mitmepalgelise ülevaate tänaste kirurgiliste alamerialade tekkest ja sellega seotud arstidest. Lugeja saab aimu kuidas on toimunud kirurgilise taktika areng, tehniliste võimaluste muutus Eestis. Talletatud elulood ja mälestused ning võimalus vaadata neid laiemal ajateljel on tänuväärne lisa Eesti meditsiiniajaloo vallas.
Akadeemik Toomas Asser

Shopping Cart