Eesti kirurgiast läbi aegade (2.osa)

Väga heas seisus UUS raamat

14,00 

Käesolev raamat, «Eesti kirurgiast läbi aegade II», valgustab enamjaolt kirurgia lähiajalugu ning tänapäeva läbi kaasteeliste mõtete, mälestuste ja kogemuste. Eesti kirurgia-alane mõte on sellel ajaloosegmendil kiiresti edenenud. Tähtsateks verstapostideks selles arengus on kõrgetasemelise kirurgilise ravi regionaliseerimine, minimaalinvasiivsete tehnikate omandamine ja kasutamine, rahvusvahelise erialakirjandse laialdasem kättesaadavus ning kirurgiliste residentuuriprogrammide loomine.

Raamatu lugeja täheldab, et Eesti kirurgia haare on muutunud globaalsemaks, kaasatakse moodsaid ravivõimalusi ja haridusprogramme ning teaduslikke ambitsioone. Meie kirurgia tuleviku vundament on rajatud raamatusse kirjutanute poolt, aga tulevikku loovad tänased kirurgiliste erialade residendid, üliõpilased ja doktorandid, kelle parima koolituse vastutus lasub meil kõigil, kes oleme jätnud jälje Eesti kirurgia ajalukku.

Tänan dr Padrikut ja autoreid ajaloolise tähtsusega töö eest ning kutsun meid kõiki parema tuleviku nimel panustama meie haigete parimasse ravisse ja varustama tulevasi kirurge tarkade teadmiste ja vajalike oskustega.
Peep Talving, MD, PhD, FACS

Shopping Cart