Eetika. Õiget ja väära avastamas

Louis P. Pojman

Väga heas seisus NAGU UUS raamat

26,00 

424-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites õpperaamat, Eesti Keele Sihtasutus 2005

Louis P. Pojmani “Eetika. Õiget ja väära avastamas” on sissejuhatus filosoofilisse eetikasse.
Raamat sobib kasutamiseks õpikuna ülikoolis ja gümnaasiumis ning pakub huvitavat mõtlemisainet ka laiemale lugejaskonnale.
Autor käsitleb nii metaeetika kui ka normatiiveetika põhiprobleeme. Ta vaatleb muuhulgas selliseid küsimusi nagu moraaliotsustuste loomus, moraaliprintsiipide põhjendamine, faktide ja väärtuste vahekord, kultuurirelativism, peamiste normatiivsete moraaliteooriate tüübid. Moraalifilosoofilist argumentatsiooni vaagitakse raamatus küllaltki üksikasjalikult. Analüüsitakse nii reaalseid moraalidilemmasid kui ka abstraktseid mõtteeksperimente, tuues rikkalikult näiteid klassikalistest ja moodsatest kirjandusteostest. Lugeja tähelepanu köidab moraali ja religiooni vahekorra põhjalik käsitlus. Raamatu kasutamist õppetöös hõlbustavad peatükkide juured toodud arutlusülesanded ning kirjandusnimestikud. Lisatud on ka väike eetikaterminite sõnastik. Samuti antakse soovitusi filosoofiatekstide lugemiseks ja esseede kirjutamiseks.

Louis P. Pojman (loe: poiman) on West Pointi Sõjaväeakadeemia emeriitprofessor, rohkem kui kahekümne raamatu ja paljude artiklite autor.
Ta on õpetanud nimekates ülikoolides ning pälvinud ohtralt tunnustust nii õppe- kui teadustegevuse eest.

Shopping Cart