Elutarkus

Arthur Schopenhauer

Väga heas seisus kasutatud raamat

11,00 

192-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat, Kupar 1994

Kes Sa oled? Kas Sa tahaksid kujundada oma karakterit, tunda oma hingemustrit? Siis süvene Schopenhaueri „Elutarkusesse”!

19. sajandi juhtiva Saksa metafüüsiku Arthur Schopenhaueri „Elutarkus“ on essee tema viimasest tööst „Parerga und Paralipomena“ (1851), milles filosoof väärtustab inimese tahtejõu tähtsust ja mõistliku elulaadi eeliseid irratsionaalse käitumislaadi ees. “Elutarkus”, vanusepäevade selginud ja tasakaalukas rahus kirjutatud pihtimus ja kogemuste kokkuvõte, sisaldab õpetuse, kuidas kujundada oma elu võimalikult õnnelikuks ja meeldivaks.

Oli aasta 1957, kui ostsin antikvariaadist „Elutarkuse”. Süvenesin raamatusse täielikus üksinduses ja eraldatuses kahel nädalal. See oli võimas, kogu elu määrav impulss. Minu maailmatahe – elutahe – sai eesmärgistatud ja muutus ideed teenivaks tahtejõuks. Filosoofia ei ole mingi targutamise teema intelligentidele, vaid tegutsemise ideoloogia. Mõte ilma teota on haigus. Tegu määrab lõpuks kõik. Filosoofiaga ei tegeleta, filosoof ollakse. Olla filosoof tähendab üle kõige armastada tõde ja püüda elada selles vaimus. Einar Laigna, teoloog ja ajaloofilosoof.

Sisukord:
– Sellest, mis keegi on
– Sellest, mida keegi omab
– Sellest, mida keegi kujutab
– Parainesid ja maksiimid
– Eluigade erinevusest

Shopping Cart