Jõuproov

Silvi Alumäe

Väga heas seisus UUS raamat

7,00 

231-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat, Pakett 2019

Raamat „Jõuproov“ ilmumine 2019. aastal oli seostatud 100 aasta möödumisega meie eesti muusikalise kõrghariduse algusega ja ühtlasi 100 aasta möödumisega Tallinna (Riikliku) Konservatooriumi (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) kauaaegse viiuliprofessori ning mitmel korral rektorina ametis olnud Vladimir Alumäe sünnist.

Raamatus on käsitletud raskete ajalooliste sündmuste (Eesti Vabariigi hukk, II Maailmasõda, Eesti kuulumine NLiidu koosseisu) foonil Tallinna Riikliku Konservatooriumi (TRK) inimeste võitlust eesti muusikakultuuri, säilimise ja edasiarendamise eest. Kesksel kohal vaadeldakse Vladimir Alumäe elu: TRK 13 aastat (vaheaegadega) rektori kohal olnud, 40 aastat õppejõuna töötanud, viiulikunstnikuna pidevalt kontserte andnud nii NSVL-s kui Lääne-Euroopas (Sahhalini saarelt kuni Londonini ja Põhja Jäämerelt kuni Karakumi mägede nõlvadeni välja.). Mitmete konkursside žurii likmena ja meistriklassi kursuste läbiviijana osales ta nii NLiidus kui Kanadas.

Raamat koosneb kuuest peatükist. Esimeses peatükis on lähema vaatluse all 1941.aastal mobilisatsiooniga Venemaale viidud Eesti kultuuriinimesed, nende käekäik Jaroslavlis moodustatud ERKAs (Eesti Riiklikes Kunstiansamblites); teises vaadeldakse TRK ülesehitamist „tuhast“ aastatel 1944–1948 ning järgnevas neljas on käsitletud Vladimir Alumäe kontserttegevust, tööd pedagoogina ja oma laste kasvatajana ning elule aitajana.

Shopping Cart