Kahe palee vahel

Nagib Mahfuzi

Väga heas seisus UUS raamat

15,00 

Nobeli kirjandusauhinna laureaadi Nagib Mahfuzi (1911-2006) romaan “Kahe palee vahelâ€? on moslemi perekonnasaaga, mille tegevus toimub Briti vägede poolt okupeeritud Kairos aastail 1917-1919.

Romaani peategelane Ahmed Abd al-Gawwad ühendab endas patriarhaalse perekonnapea vastuoksuslikud jooned. Teda kujutatakse lõbujanulise seltskonnainimese, armastusväärse sõbra, muusika ja luule hindaja ning kaunite naiste lembust nautiva armastajana, aga samas ka armutu türannia, kelle valitsuse all naine, tütred ja pojad värisevad. Oma ebakindla jalgealuse tõttu satuvad pereliikmed keerulistesse olukordadesse, sest perekonnas saab ju olla ainult üks, endastmõistetavalt isa tahe. Väljas tänavatel aga toimuvad meelevaldused, millega nõutakse Briti protektoraadi lõppu.

Araabiakeelse kirjanduse suurteos “Kahe palee vahelâ€? on sissevaade Egiptuse araabia ühiskonda selle murdehetkel, kui vana klassikaline islamiühiskond on veel täies hiilguses, kuid juba on tunda uut ajastut ja rahvusliku teadvuse tõusu. Teos on oluline ka nüüdisaegse araabia maailma kujunemise mõistmisel. Terava silmaga vaatlejana on Mahfuz jäädvustanud ühe ajastu ja kultuuri muutumist, vana maailma kadumise ja uue sündi.

Shopping Cart