Maailm suurfirmade haardes

David Korten

Väga heas seisus UUS raamat

12,00 

400-leheküljeline tavaformaadis ja kõvas köites raamat, Tänapäev 2000

«Maailm suurfirmade haardes» arutleb murettekitava tõsiasja üle: kui suurfirmad mõjutavad poliitiliste otsuste langetamist, siis demokraatia vundament võngub. Rikkad isoleeruvad oma piirkondadesse ja vaeste olukord halveneb veelgi. Korten toob välja sellise arengu tagajärjed. Analüüsides veenvalt finants- ja börsiskeeme, majanduspoliitikat ning abiprogramme mahajäetud piirkondadele, näitab Korten majanduse megatrende. Kasumikeskse mõtlemisviisi üheks tagajärjeks on vaimse tunnetuse kaotamine: see viib sotsiaalsete ja isiklike kriisideni. Pilt pole siiski nii lohutu: Korten visandab lahendusena pildi inimkesksemast maailmast.
«Maailm suurfirmade haardes» on hea ülevaade firmadekeskse maailmapildi kujunemise ajaloost ja tänapäeva maailma sõlmprobleemidest, mis annab vastuseid nii ärimaailma inimestele kui ka tavakodanikele. Raamat on ilmunud juba rohkem kui kümnes keeles.

David Korten on ük juhtivaid globaalteemadel kirjutajaid. Ta on õpetanud Harvardis ja töötanud arengumaade abiprogrammide juures.

Financial Times kirjutab: «Faktide ja numbrite muljetavaldav kombinatsioon- tema väited on veenvad. See peaks kuuluma ka kõige hõivatuma firmajuhi «kohustusliku kirjanduse» tippu.

Shopping Cart