Õhtukellad

Kostas Asimakopulos

Väga heas seisus UUS raamat

2,49 

«Mu eesmärgiks polnud sel korral püüda taastada meie ajaloo ühte perioodi, selleks et seal — jutustuse ja selle tegelaste kudumi vahendusel — tuleks päevavalgele selle üleajalooline sõnum, vaid esitada, niipalju kui seda võimaldab romaanižanr, küsimusi südametunnistuse kohta.» — Kostas Asimakopulos
Kostas Asimakopulos, viljakas näite-, laste- ja romaanikirjanik, sündis 1936 Lesbose saarel Kreekas, õppis politoloogiat, teatriasjandust ja võõrkeeli.
Temalt on ilmunud kümmekond romaani, viis jutustuste kogu, lasteraamatuid ja näidendeid. Ta on koostanud jugoslaavia, rumeenia, ungari ja india luule antoloogiaid tõlkimiseks teistesse keeltesse, on tõlkinud prantsuse, itaalia, hispaania ja portugali autoreid kreeka keelde. Ta on olnud lavastaja ja režissöör teatris, televisioonis ja filmis, juhatanud Kreeka Kirjanike Liitu ja PEN-klubi. Esikromaan vangide sugupõlv ilmus 1969. Romaanide «Kuningas ja kuju» (1974) ja «Pargo naine» (1980) eest pälvis autor Ateena Akadeemia auhinna.
Mitmel korral on Kostas Asimakopulosele omistatud Kreeka riiklik teatripreemia; ta on saanud Prantsuse Akadeemia auhinna ning rahvusvahelise «Premio Pirandello».

Shopping Cart