Pimedam kui öö

Michael Connelly

Väga heas seisus NAGU UUS raamat

8,00 

Uurija Harry Bosch on ülepeakaela juhtumis, mis on tarretanud kogu kuulsustest hullunud Los Angelese: tuntud filmirežissööri süüdistatakse näitlejanna mõrvamises seksuaalvahekorra ajal ja tema surma lavastamises enesetapuna. Bosch on niihästi arreteerija kui ka peatunnistaja kohtuprotsessil, mis on Hollywoodi meedia pööraseks ajanud.
Terry McCaleb naudib endisest ametist erruminekut idüllilisel Catalina saarel, kui vana kolleegi visiit toob ta endise maailma tormates tagasi. See on mõrv, seletamatut laadi mõrv, milliste lahendamisele ta oli oma FBI-päevadel spetsialiseerunud. Juurdlus on ummikusse jooksnud ning Å¡erifi ametkond palub McCalebit, et ta heidaks kiire pilgu mõrvajuhtumile ja vaataks, kas ta leiab midagi, mis neil on kahe silma vahele jäänud.
Kuriteopaiga kirjelduse lugemine sunnib McCalebit otsima metoodilist mõrvarit, kel on kalduvus rituaalideks ja kättemaksuks. Kui tema terane pilk läheb üle täiskiirusel juurdluseks, hakkavad kaks kuritegu – mõrvatud üksiklane ja filmirežissööri juhtum – kummalisel kombel kokku langema. Üks jahmatav paljastus teise järel, sulavad need kokku üheks kohutavaks juhtumiks, sisaldades peaaegu kujuteldamatut sadismi. McCaleb usub, et ta on avastanud kõige hirmuäratavama tapja, kes iial tema vaatevälja on sattunud. Kuid tema uurijatöö haakub endise kolleegi Boschi liinidega ning kaks meest leiavad end täbarast olukorrast nende elu kõige ohtlikumas juurdluses.

Shopping Cart