Teremi jutustus "Estonia mässust", sõjast, Berliinist, KZ-laagrist ja muust

Hans Meret

Väga heas seisus UUS raamat

10,00 

Käesoleva raamatuga astub Teie ette autor, kes juba pikemat aega on kavatsenud paberile panna mõndagi, mis oleks rahulikuks jutuks neist mineviku sündmusist, milledega ta kas otseselt või kaudselt oli seotud, – olgu siis isikliku osavõtuga või eemalt kaasaelanuna.
On palju asju, millele ei taheta ei mõtelda ega neist ka mitte rääkida. Aga kunagise tulevase ajaloo uurija hüveks on tingimata vajalik ja oluline, et mineviku sündmusi kirjeldatakse kiretult mitmest vaatenurgast ja nende inimeste poolt, kes asjadele olid nii või teisiti lähedal ka siis, kui niisugune lähedalolek polnud ei kuigi mõnus ega populaarne.
Kui Te loete käesolevat raamatut, siis pidage silmas autori soovi, et «Teremi jutustust» võetaks nagu see esitatud. Kui keegi tahaks sellele saada täiendavaid pildikesi, siis loetagu Eesti diplomaatide memuaare, Voldemar Mettuse raamatuid, Helmi Rajamaa romaani «Varjutatud Südamed» – aga ka Helmi Mäelo mälestusi, kus nii mitmel puhul on «vapsid» päris rappa aetud kui kõlbeliselt allakäinud inimesed.
Hans Meret

Shopping Cart