Viimane võimalus näha Mark Carwardine jälgedes

Mark Carwardine

Väga heas seisus UUS raamat

9,00 

320-leheküljeline suures formaadis ning kõvas köites raamat, Koolibri 2012

Kahekümne aasta eest asus zooloog Mark Carwardine teedrajavale ekspeditsioonile koos Douglas Adamsiga, kes on kirjutanud „Pöidlaküüdi reisijuhi galaktikasse”. Üheskoos rännati maailma enimohustatud loomade otsinguil mööda maailma. Nüüd, pärast oma sõbra lahkumist, kordab Mark sama teekonda koos Douglase lähema sõbra, Briti koomiku Stephen Fryga ning vaatab, kuidas kõigil neil loomadel praegu käpp käib.

Selle reisi põhjal valmis BBC populaarne telesari „Viimane võimalus näha” ning selle valmimisest räägibki nende samanimeline raamat.

Tööjaotus on sama mis kakskümmend aastat tagasi: Marki ülesanne on otsida üles ohustatud liigid ning kirjeldada loodusteadlase pilguga neid ja nende praegusi elutingimusi, Stepheni osaks jääb kirjeldada seda otsimise ja leidmise protsessi läbi asjatundmatu ja looduskauge tavainimese silmade. Tõsi, Stepheni puhul on tegemist muidugi tavapärasest kordades teravmeelsema inimesega. Nii ongi selle omapärase reisikirja juures nautimisväärne nii kogu see teave, mida looduse ja loomade kohta saame kui ka reisimeeste uskumatud juhtumised ja arutelud, vürtsitatud rohke koguse Briti huumoriga. See lustakas, meelelahutuslik, teabeküllane ja mõtlemapanev lugu on ainulaadne pilguheit kaduvasse maailma meie ümber.

Shopping Cart